TRÄNING/MATCH TIDER UNDER SEPTEMBER-OKTOBER

Onsdag 12/9, Träning 18.15 

Lördag 15/9, Vessigebro BK – TBK B 11.00

Söndag 16/9, TBK A – Långås/Morup 16.00

Måndag 17/9, Träning 18.00

Torsdag 20/9, Rinia IF – TBK B 18.30

Lördag 22/9, Kung Karl – TBK A 14.00

Måndag 24/9, Träning 18.00

Onsdag 26/9, TBK B – Slöinge GoIF 19.00 i Tvååker på konstgräs

Söndag 30/9, Glommens IF – TBK B 14.00

Måndag 1/10, Träning 18.00

Onsdag 3/10, Träning 18.00

Söndag 7/10, TBK A – Särö IK

—————————————————————————————————–

Inomhuscuper säsongen 2018-2019.

Lörd. 15/12, Decembercupen

12-13/1, Skene Järn Cup

—————————————————————————————————–

Fotbollsansvarig: Christian Melo tel: 0736-173354

Tränare:

Tony Skoog tel: 0730-286734

Patrick Samuelsson tel: 070-5629442

——————————————————————————————————

TRÄNINGSMATCHER / DM 2018

Lörd. 24/2, TBK A – Arvidstorps IK, resultat 2 – 2

Lörd. 3/3, TBK B – IFK Bänared A, resultat 0 – 6

Sönd. 4/3 DM, TBK A – Väröbacka GIF, resultat 0 – 2

Sönd. 11/3 DM, Tofta GIF – TBK A, resultat 3 – 3

Sönd. 18/3 DM, TBK A – Rinia IF, resultat 3 – 4

Sönd. 25/3, TBK A – HÅFF, resultat 1 – 0

Fred. 30/3, TBK A – Vessigebro BK/Ätrafors, resultat 1 – 2

Lörd. 7/4, TBK A – Grimeton IK, resultat 2 – 5


SERIEMATCHER Div. 6 Norra / Klass 3 Mellersta 

Sönd. 15/4, TBK A – Galtabäcks BK, resultat 0 – 4

Sönd. 22/4, Rolfstorp/Skällinge – TBK A, resultat 7 – 1

Tisd. 24/4, Ätrans FF – TBK B, resultat 1 – 2

Fred. 27/4, TBK A – Galgbackens IF, resultat 2 – 7

Sönd. 29/4, TBK B – Rinia IF, resultat 5 – 6

Lörd. 5/5, GoIF Ginsten – TBK A, resultat 4 – 0

Onsd. 9/5, TBK A – Ätrans FF, resultat 3 – 2

Fred. 11/5, BK Viljan/IF Älvena – TBK B, resultat 4 – 3

Fred. 18/5, Slöinge GoIF – TBK A, resultat 3 – 1

Sönd. 20/5, TBK B – IF Böljan, resultat 3 – 0

Onsd. 23/5, TBK A – Rinia IF, resultat 1 – 1

Torsd. 31/5, Långås/Morup – TBK A, resultat 6 – 1

Sönd. 3/6, TBK B – Vessigebro/Ätrafors, resultat 0 – 3

Onsd. 6/6, TBK B – Ätrans FF, resultat 2 – 3

Lörd. 9/6, TBK A – Kung Karl BK, resultat 0 – 1

Sönd. 17/6, TBK A – Glommens IF, resultat 0 – 3

Onsd. 20/6, Särö IK – TBK A, resultat 5 – 2

Månd. 25/6, Slöinge GoIF – TBK B, resultat 4 – 2

Fred. 29/6, Galtabäcks BK – TBK A, resultat 7 – 0

Sönd. 1/7, TBK B – IFK Bänared, resultat 1 – 5

Onsd. 4/7, TBK A – Rolfstorp/Skällinge, resultat 1 – 7

Lörd. 11/8, TBK A – GoIF Ginsten, resultat 1 – 3

Rinia IF – TBK B kl. 14.00 på Tånga IP

Torsd. 16/8, Ätrans FF – TBK A, resultat 5 – 1

Sönd. 19/8, IFK Bänared – TBK B, resultat 4 – 4

Lörd. 25/8, TBK B – BK Viljan/IF Älvena, resultat 2 – 2

Sönd. 26/8, TBK A – Slöinge GoIF, resultat 0 – 1

Torsd. 30/8, Galgbackens IF – TBK A, resultat 8 – 1

Sönd. 2/9, IF Böljan 2 – TBK B, resultat 3 – 0

TBK B – Slöinge GoIF kl. 16.00 på Håstens IP

Månd. 10/9, Rinia IF – TBK A kl. 18.30 på Tånga IP

Lörd. 15/9, Vessigebro/Ätrafors – TBK B kl. 11.00 på Brovallen

Sönd. 16/9, TBK A – Långås/Morup kl. 16.00 på Håstens IP

Sönd. 23/9, Kung Karl BK – TBK A kl. 14.00 på Kungsäters IP

Sönd. 30/9, Glommens IF – TBK A kl. 14.00 på Glommens IP

Sönd. 7/10, TBK A – Särö IK kl. 13.00 på Håstens IP