TRÄNINGSTIDER UNDER JANUARI

Fredag 19/1 i E-hallen kl. 17.30 – 18.30

Måndag 22/1 på Påskbergsvallen kl. 20.30-22.00

Tisdag 23/1 på Hamnpaviljongen kl. 18.00

Torsdag 25/1 på Påskbergsvallen kl. 19.15-20.45

Fredag 26/1 i Idrottshallens E-hall 17.30 – 18.30

Måndag 29/1 på Påskbergsvallen kl. 20.30-22.00

 

Fr.0.m. 8/1 – 15/4, Påskbergsvallen tills vi får gå på gräs.

Måndagar: 20.30 – 22.00

Torsdagar: 19.15 – 20.45

———————————————————————————————————-

Fotbollsansvarig:
Daniel Jäverbo Tel: 0731-530640 Mail: djaverbo@yahoo.se

Tränare:

Tony Skoog tel: 0730-286734

Patrick Samuelsson tel: 070-5629442

——————————————————————————————————

TRÄNINGSMATCHER / DM 2018

17-18/2, Getinge IF – TBK 

Lörd. 24/2, TBK A – Arvidstorps IK kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Lörd. 3/3, TBK B – IFK Bänared kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Sönd. 4/3 DM, TBK A – Väröbacka GIF kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Sönd. 11/3, TBK B – RolfstorpSkällinge kl. 12.00 på Ankarvallen

Sönd. 11/3 DM, Tofta GIF – TBK A kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Lörd. 17/3, TBK B – Rinia IF kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Sönd. 18/3 DM, TBK A – Rinia IF kl. 16.00 på Påskbergsvallen

Sönd. 25/3, TBK A – Kung Karl BK kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Lörd. 7/4, TBK B – Grimeton IK kl. 14.00 på Påskbergsvallen

Sönd. 8/4, TBK A – Galtabäcks BK kl. 14.00 på Påskbergsvallen


SERIEMATCHER Div. 7 Norra 

TBK A – IFK Bänared

FC Falkagård – TBK A

Fred. 27/4, Tofta GIF – TBK A kl. 19.00 på Lindvallen

TBK A – Haverdal IF

Onsd. 9/5, BK Viljan/IF Älvena – TBK A kl. 19.00

Fred. 18/5, TBK A – Arvidstorps IK kl. 19.00 på Håstens IP

Fred. 25/5, Frillesås FF – TBK A kl. 19.00 på Frillesås IP

Lörd. 2/6, TBK – Unite People FC kl. 14.00 på Håstens IP

Sönd. 10/6, Annebergs IF – TBK kl.16.00 i Anneberg

Sönd. 17/6, TBK A – Vessigebro BK/Ätrafors kl. 17.00 på Håstens IP

Veddige BK – TBK A

IFK Bänared – TBK A

TBK A – FC Falkagård

Tors. 2/8, TBK A – Tofta GIF kl. 19.00 på Håstens IP

Haverdal IF – TBK A

Lörd. 18/8, TBK A – BK Viljan/IF Älvena kl. 14.00 på Håstens IP

Sönd. 2/9, Arvidstorps IK – TBK A kl. 16.00 på AIK-Vallen

Sönd. 9/9, TBK A – Frillesås FF kl. 17.00 på Håstens IP

Sönd. 16/9, Unite People FC – TBK A kl. 14.00 på Håstens IP

Lörd. 29/9, TBK A – Annebergs IF kl. 15.00 på Håstens IP

Lörd. 6/10, Vessigebro BK/Ätrafors – TBK A kl. 16.00

Lörd. 13/10, TBK A – Veddige BK kl. 13.00 på Håstens IP